Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Panienka z okienka :)

Blog:  oreo77
Data dodania: 2020-01-17
wyślij wiadomość

Oryginalnie w projekcie okna miały większe i różne wymiary. Postanowiliśmy jednak sprowadzić większość okien do tych samych wymiarów i w ten sposób mamy jednolite okna w pokojach i jedno w kuchni oraz jednolite w kotłowni, garażu i jedno w kuchni. W salonie okno tarasowe jest uchylno-przesuwne, a drugie okno to witryna bez możliwości otwierania. Ramy okienne są obustronnie w kolorze antracytu ze strukturą drewna. Ramy firmy Veka - Softline 82MD z pakietem trzyszybowym. Współczynnik szyb U-0,5. Pod każdym oknem zastosowane są termo-listwy podokienne.

Montaż okien odbył się pod koniec prac dekarskich. 

Poniżej zdjęcie po odklejeniu wszystkich taśm ochronnych.


tagi
7016 okna

Pokrycie dachowe

Blog:  oreo77
Data dodania: 2020-01-17
wyślij wiadomość

Witamy Wszystkich odwiedzających :)

Dziś krótko opowiemy o naszym pokryciu dachowym.

Dekarze rozpoczęli pracę pod koniec sierpnia. Całość prac zajęła im 2 tygodnie, a do obrobienia mieli 306 m2.

Na zadeskowany dach została położona membrana firmy Dorken. K-łaty były dodatkowo podklejone specjalną piankową taśmą. Na pokrycie dachowe wybraliśmy dachówkę ceramiczną angobowaną marki Roben - Monzaplus w kolorze grafitu. Z daleka jednak wygląda jak antracyt, ale absolutnie nam to nie przeszkadza:D Nasz dach jest czterospadowy i na każdą połać zamontowane są po trzy dachówki wentylacyjne. Dodatkowo nad garażem, werandą i tarasem zamontowano płotki przeciwśniegowe (przy obecnych zimach są w zasadzie zbędne).
Małe nieporozumienie wyszło z rynnami, ponieważ miały być grafitowe, tak jak dach, a przysłali owszem grafitowe, ale w odcieniu jasnej szarej myszki... Na szczęście czarne były na stanie hurtowni i następnego dnia zostały wymienione. Ostatecznie czarne rynny ładnie komponują się z dachówką. Deska czołowa pod rynnami została obita struktonitem w odcieniu grafitu, jaśniejszym od dachówki, ale pasuje do odcienia ram okiennych. Obróbka kominów również jest ze struktonitu oraz blachy. Na końcu został zamontowany piorunochron, który będzie połączony z uziemieniem w fundamentach.

Naszym pierwszym wyborem była dachówka Creatona - Titania, jednakże warunki gwarancji i reklamacji okazały się dla nas zbyt restrykcyjne. 

Poniżej kilka zdjęć.




Mamy dach nad głowami !:D

Blog:  oreo77
Data dodania: 2020-01-05
wyślij wiadomość

Brygada od murarki zajęła się również konstrukcją dachu i szczerze mówiąc, poza jedną potyczką, poszło im całkiem sprawnie. Ta potyczka dotyczyła kąta dachu - ponoć w projekcie były złe wymiary stołów względem ich odległości od siebie, ale ostatecznie kierownik budowy rozwiązał wszelkie problemy i ekipa ruszyła dalej. Po tygodniu konstrukcja stała i chłopaki zawiesili wiechę, którą sama zrobiłam;) Nie obeszło się też bez ogniska i pochlej party w warunkach budowlanych:D 

Z racji tego, że akurat oboje mieliśmy urlop, zabraliśmy się za deskowanie dachu. Tata z kolegą przybył nam z pomocą. Z pozostałych na placu budowy desek zadeskowaliśmy koronę dachu i zachodnią połać. Na pozostałe deski musieliśmy jeszcze tydzień poczekać, gdyż chcieliśmy wykorzystać te z deskowania stropu. Zanim jednak znalazły się na dachu, musieliśmy je oczyścić z betonu i gwoździ, co okazało się bardzo żmudną robotą... Nie obeszło się też bez gwoździa w stopie i startych dłoni. W końcu jednak mieliśmy drewniany dach nad głowami !:D

W międzyczasie przyłączono nam wodę do budynku oraz prąd i gaz do działki (mamy kochanych sąsiadów i od początku wspierali nas prądem i wodą:D)






Strop

Blog:  oreo77
Data dodania: 2020-01-05
wyślij wiadomość

Jak już wcześniej wspominaliśmy, zdecydowaliśmy się na strop monolityczny. 

Panowie ruszyli z deskowaniem stropu w połowie maja. Po tygodniu deskowanie było gotowe. Kolejne dwa dni zajęły im szalunki wieńca oraz podciągów. Pod koniec maja brygada skończyła zbrojenie stropu. W projekcie mieliśmy wpisaną stal fi10, podobnie jak do ław fundamentowych, natomiast używaliśmy fi12. Dolne zbrojenie stropu zostało podniesione na polecenie kierownika budowy (na zdjęciu zbrojenie sprzed podniesienia). Tuż przed zalaniem stropu w ostatniej chwili, Inwestorka wpadła na wspaniały pomysł, aby oddylatować kominy od stropu. No przecież samo by się nie zrobiło :D 

Z okazji dnia dziecka, dnia 1 czerwca zalano nam strop betonem klasy b25 :D Początek czerwca był upalny, dlatego wraz z Narzeczonym pełniliśmy całodniowe dyżury z wężem ogrodowym w dłoniach :)  Opaleniznę wspominamy do dzisiaj, łapało lepiej niż w Alanyi :D

Zalecamy zabezpieczyć chudziak przed zalaniem stropu, bo to co na niego nakapie później trzeba oczyścić, w ramach późniejszego przygotowywania do posadzki. Nam zeszło przeszło 1,5 tygodnia pracy z młotkami.

Fotki:



Murujemy

Blog:  oreo77
Data dodania: 2020-01-04
wyślij wiadomość

Jako materiał budulcowy wybraliśmy silikat firmy Xella - Silka E24 na ściany nośne oraz E12 na ściany działowe. Ściany są murowane na cienką spoinę klejem marki Baumit Planofix W.

Ściany zostały wymurowane na 15 bloczków, czyli 3 m + wieniec 8 cm. Chcieliśmy uzyskać więcej przestrzeni. Ponadto dzięki temu okap dachu nie zasłania okien, przez co wpada więcej światła do budynku. 

W mieszkalnej części budynku będzie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, dlatego trochę zmian było przy kominach. W salonie zastosowaliśmy komin z jednym otworem wentylacyjnym (do okapu kuchennego) i otworem dymnym do kominka. W kotłowni i garażu zaś będzie wentylacja grawitacyjna, więc zastosowaliśmy pustaki wentylacyjne z trzema komorami (jedna do rekuperatora, druga do pieca gazowego, trzecia do wentylacji pomieszczenia). Garaż ma osobny kanał wentylacyjny murowany od chudziaka do dachu, zakończony grzybkiem na dachu. Jako, że będziemy mieli szambo, dodatkowa rura wentylacyjna biegnie przy kominie w kotłowni, zakończona grzybkiem na dachu. Zdecydowaliśmy się na kominy systemowe firmy Hoch.

Jak się okazało, codzienna kontrola murarzy po ich pracy i tak nie wystarczyła: a to odwrotnie bloczek wmurowany, a to szczeliny pionowe za szerokie, a to byśmy okna dużego w kuchni nie mieli (;D), otwory drzwiowe powiększone, a to nadproże nad drzwiami wejściowymi za wysoko (mielibyśmy docelowo drzwi 90-tki na wysokość 2,30 m), do tego nie byłoby nadproży w części pomieszczeń - źle wyliczyli. Do tego niezliczona ilość dziennych telefonów, że czegoś zabrakło lub z pytaniami: "Szefowa, jak ma być...?".

Wzięliśmy na swoje barki organizację większości materiałów i dostaw. Wykonawcy w zasadzie podjęli decyzję tylko co do nadproży - w kształcie L podwójnie zbrojone.

Poniżej kilka zdjęć:







oreo77
ranga - mojabudowa.pl sympatyk
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 6351
Komentarzy: 38
Obserwują: 7
On-line: 9
Wpisów: 14 Galeria zdjęć: 99
Projekt TK28A
BUDYNEK- dom wolno stojący , parterowy z poddaszem bez piwnicy
TECHNOLOGIA - murowana
MIEJSCE BUDOWY - pomorskie
ETAP BUDOWY - Brak
ARCHIWUM WPISÓW
2020 lipiec
2020 styczeń
2019 marzec
2018 październik

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik